Mantolama Paketleri ve Özellikleri

Mantolama  Kışın ısınmak için kalorifer ile, yazın da serinlemek için klima ile oluşturulan ısının, binanın duvarlarından, pencerelerinden  ve çatısından kaçmasını engellemek amacıyla, binanın dış cephesine özel yalıtım malzemeleri kullanılarak uygulanan sisteme mantolama denir. Mantolamanın enerji tasarrufuna sağladığı faydanın yanı sıra binalara sağladığı estetik görünüm de günümüzde bu uygulamaya talebi arttırmıştır. 

Enerji tasrrufunun maksimum düzeyde sağlanabilmesi için bir birleri ile tam uyumlu mantolama paket sistem seçilmelidir. Doğru bir paket sistem ile en üst düzeyde tasarruf sağlanmış olur. Bu konuda sizlere daha iyi bilgi verebilmek için ve bir birleri ile tam uyumlu mantolama paket sistemlerinin neler olduğunu öğrenmek için aşağıda paket sistemleri listeledik.

 

Alsecco Mantolama Paketleri ve Özellikleri
Isı, yüksek sıcaklıktaki ortamdan düşük sıcaklıktaki ortama doğru hareket eder.Farklı sıcaklıktaki iki ortam arasındaki ısı geçişini minimum seviyeye çekmek için yapılan işleme ise ısı yalıtımı adı verilmektedir. 

Alsecco Basic Sistem

Alsecco Basic Isı Yalıtım Sistemi ekonomik ve çok yönlü olmasından dolayı Alsecco’nun en çok kullanılan sistemlerinden birisidir. Yıllardır milyonlarca m² cephe uygulamasında kullanılan sistem kendini ve kalitesini kanıtlamıştır.

Alsecco Carbon Basic Sistem
Alsecco Carbon Basic Isı Yalıtım Sistemi EPS levhaları ile oluşturulmuş Alsecco’nun geçmişten bugüne en çok kullanılan sistemlerinden birisidir.

Alsecco Quattro Sistem
Alsecco Quattro Isı Yalıtım Sistemi dış cephelerde yüksek darbe dayanımı ve ısıl performansa sahip, kirlenmeye yüzeyde alg ve mantar oluşumuna engel olan dış cephe ısı yalıtım sistemidir.

Detaylı bilgi için tıklayınız...

 


Baumit Mantolama Paketleri ve Özellikleri
Özellikle dış cephe ısı yalıtım sistemleri alanında uzman bir marka olan Baumit, bu alandaki ürünleri ile daha dayanıklı cepheler yaratmakta; enerji ihtiyacını azaltmakta ve yeşil binalar yaratılmasına katkı sağlamaktadır. Ayrıca yeni binalarda, Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri ile yalıtım yapıldığında daha ince duvar elemanları kullanılabilmekte, böylece yapılarda ilave hacimler yaratılabilmektedir. Bu da mekana alan kazanımı getirmektedir. Yaz ve kış aylarında sağlanan %50’ye varan oranlarda düşük enerji ihtiyacı ve düşük karbondioksit emisyonu ile doğaya saygılı bir yaklaşım izlenmektedir.

BAUMİT MANTOLAMA

Doğru mantolama sistemini seçmek için hayatınızda bir kez karar verirsiniz. En modern teknolojiye ulaşmak için tanınmış bir markanın gücüne yani Baumit'e güvenin. 
 
Dünya yapı malzemeleri sektöründe öncü bır üretici olarak, uzun yıllardan beri cephelere ve mantolama sistemlerine yönelik ürünler üretıyoruz. Sürekli araştırma ve geliştirme Sayesinde, mekanlarda dogal konfor hissini, enerji tasarrufunu ve kalıcı temiz ve estetik cephe sistemiyle birleştiren yeni nesil Baumit Mantolama Sistemi,

Baumit Open Karbonlu EPS    

Baumit Mantolama Yapıştırıcısı

Baumit Plastik Çivili Dübel    

Baumit Open Donatı Filesi

Detaylı bilgi için tıklayınız...

 

 

Capatect Mantolama Paketleri ve Özellikleri

Capatect dalmaçyalı mantolama sistemi ile eskimiş, yıpranmış ve solgun binalarınızın yüzü yenilenir. Benzersiz elastik tuğla alternatifleri, son kat kaplama, boya seçenekleri ve sınırsız mimari çözümlerimizle binalarınız güzelleşir ve değer kazanır. İhtiyaçları karşılayabilecek  bir mantolama uygulamasında teknik detaylar çok büyük önem arz etmektedir. 

CAPATECT SİSTEM:

Üstün performanslı ısı yalıtım levhaları, yapıştırıcıları ile standart ısı yalıtım sıvasının kullanıldığı sistemdir.4mm olarak uygulanan ısı yalıtım sıvasının üzerine kaplama astarı ve farklı doku alternatiflerine sahip mineral esaslı sıvalar kullanılır. Capatect silikonlu dış cephe boya astarı üzerine Capatect ısı yalıtım sistemi boyaları eklenerek sistem tamamlanır.

CAPATECT UNİ SİSTEM:

Capatect Uni ile sade ve estetik Cephelere sahip olunur. Üstün performanslı ısı yalıtım levhaları, yapıştırıcıları ile Capaetct Uni ısı yalıtım sıvasının kullanıldığı sistemdir. 4mm olarak uygulanan ısı yalıtım sıvasının üzerine kaplama astarı ve farklı doku alternatiflerine sahip mineral esaslı sıvalar kullanılır. Capatect silikonlu dış cephe boya astarı üzerine Capatect ısı yalıtım sistemi boyaları eklenerek sistem tamamlanır.

Detaylı bilgi için tıklayınız...

 

ÇBS İzoguard Mantolama Paketleri ve Özellikleri

Yalıtım ve boya konusunda tecrübeli bu iki güç; ÇBS Boya A.Ş. ve Erkurt Holding A.Ş. 30.Temmuz.2010 tarihinde birleşerek pazara ÇBS izoguard Dış Cephe Mantolama Sistemleri olarak hizmet vermeye başlamıştır.

ÇBS İZOGUARD MANTOLAMA

ÇBS izoguard, tüm yapılarda; Cephe yalıtım sistemleri ve boya alanlarında uzman, kaliteli personel ve teknolojisi ile üretici olarak tanınan bir markadır. 

ÇBS izoguard esas iş alanı cephe yalıtım ve boya olarak yenilikci ve bilgi gücü ile Türkiye pazarında lider konuma gelmiştir. Bu başarının temelini ÇBS izoguard’ın kendini, eski ve yeni yapıların değerini korumaya, ekolojik ve beşeri gereksinimlere uygun çevre tasarımında örnek teşkil etmeye adadığı "Güçlü Yalıtım" ilkesi oluşturur.

ÇBS İzoguard EPS Yalıtım Levhası

ÇBS İzoguard Karbonlu EPS Yalıtım Levhası

Detaylı bilgi için tıklayınız...

 

Düfa Thermal Mantolama Paketleri ve Özellikleri

Düfa'nın profesyonel çözümler için Alman Teknolojisi ile Türkiye'de ürettiği PROFITEC şantiye grubu ürünleri de aynı isimle birçok dünya ülkesinde profesyonellerin tercihi olmaktadır. Kuzey Afrika, Türkî Cumhuriyetler ve Ortadoğu bölgelerini de sorumluluğu altına alan Düfa Türkiye, 20 ülkeye satış yapma hakkına sahiptir. Her yıl satış ve ihracat kapasitesini arttıran Düfa, gelecek yıllarda Pazar liderliğini hedeflemektedir. 

Türkiye’de son yıllarda büyük talep gören ısı yalıtım sistemleri alanında da Düfa Thermal markasıyla pazara giren Düfa, ürün kalitesi ve sunduğu seçeneklerle öne çıkmayı başarmıştır.

DÜFA THERMAL YAPIŞTIRMA HARCI

DÜFA THERMAL SIVA 

DÜFA THERMAL DEKORATIF SIVA

Detaylı bilgi için tıklayınız...

 

Dyo Mantolama Paket Sistemi ve Özellikleri

Boya sektöründe pek çok ilki gerçekleştiren ve sektörde öncü bir role sahip olan Dyo, ısı yalıtım sistemleri ve inşaat boyaları, sanayi, mobilya, otomotiv ve deniz boyaları olmak üzere farklı alt sektörlerin tümünde üretim yapan tek boya şirketi. Üretim yaptığı tüm alanlarda; üstün teknoloji, müşteri odaklılık, çevreye ve insana saygılı üretim ve satış sonrası hizmetleri ile farklılaşan Dyo, Türkiye’nin en büyük Ar-Ge Merkezlerinden birini de bünyesinde bulunduruyor. Türkiye’deki üretimini İzmir Çiğli ve Dilovası fabrikalarında gerçekleştiren Dyo, Rusya, Romanya ve Mısır’da da üretim ve satış olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

KLİMATHERM-KARBON ISI YALITIM LEVHASI

KLİMATHERM-NEO ISI YALITIM LEVHASI

KLİMATHERM-EPS ISI YALITIM LEVHASI

Detaylı bilgi için tıklayınız...

 

Filli Boya Expert Mantolama Paketleri ve Özellikleri

EXPERT EPS ISI YALITIM LEVHASI

Expert EPS Isı Yalıtım Levhası, TS EN 13163 nolu Isı Yalıtım Malzemeleri Standardı'na uygun olarak üretilen polistren esaslı ısı yalıtım levhasıdır.

Expert Silikonlu Grenli Dış Cephe Kaplaması

Silikon katkılı, akrilik emülsiyon esaslı, rulo ile desen verilen mat, yapı son kat, Grenli Dış Cephe Kaplamasıdır. 

Detaylı bilgi için tıklayınız...

 

Fawori Boya Mantolama Paketleri ve Özellikleri

Fawori’nin geniş ürün gamında; iç cephe ve dış cephe boyaları, macun ve astarları, sentetik boya ve astarları, sprey boyalar, selülozik esaslı ürünler, tutkal grubu ürünleri, fayans yapıştım' ve derz dolguları, su izolasyon ve ısı yalıtım ürünleri, fırça ve rulo ve el aletleri bulunmaktadır. 

Fawori EPS Isı Yalıtım Levhası Karbonlu
Fawori EPS Isı Yalıtım Levhası Beyaz
Fawori Taşyünü Isı Yalıtım Levhası

Detaylı bilgi için tıklayınız...

 

Filli Boya Mantolama Paketleri ve Özellikleri

Filli Boya Mantolama Levhası

Filli Boya Yapıştırıcı

Filli Boya Plastik Çivili Dübel

Filli Boya Donatı Filesi    

Detaylı bilgi için tıklayınız...

 

İzocam Mantolama Paketleri Ve Özellikleri

Türkiye Yalıtım Sektörü'nün öncüsü İzocam A.Ş.’nin Gebze’de kurulan ilk fabrikası 1967 yılında camyünü üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. 1986 yılında Tarsus'ta ikinci bir camyünü fabrikası 10 bin ton/yıl kapasiteyle kurulmuş, 1992 yılında bu kapasite iki katına çıkartılarak 20 bin ton/yıl'a ulaşılmıştır. Tarsus'taki fabrikanın camyünü kapasite tevsi nedeniyle Gebze tesislerindeki camyünü üretimi 1993 yılında taş yününe çevrilmiştir. 10 bin ton/yıl taş yünü kapasitesi, 1997 yılında 15 bin ton/yıl kapasiteye çıkarılmıştır.

Camyünü

Taşyünü

Ekstrüde Polistiren (XPS) Foamboard

Ekspande Polistiren (EPS) İzopor ve İzopor Plus

Deyalı bilgi için tıklayınız...

 

Kale Mantolama Paketleri ve Özellikleri

Kalekim, su izolasyonu ürünlerinde gerçekleştirdiği önemli atılımlarla bu sektörde de pazar liderliğini hedefl emektedir. İç ve dış cephe boyaları ile dekoratif dış cephe sıvalarının markası Kale ise Türkiye’de sektörün ilk 5 markası arasında yer almaktadır.

Beyaz EPS Isı Yalıtım Levhası

Mantoplast Isı Yalıtım Levhası Sıva Harcı

Foamplast Çimento Esaslı Sıva Harcı

Foamtech Çimento Esaslı Yapıştırma Harcı

Mantomix Yapıştırma Harcı & İç/Dış Cephe Sıva Harcı

Detaylı bilgi için tıklayınız...

 

Knauf Mantolama Paketleri ve Özellikleri

Yalıtım sektöründe 30 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Knauf, dünyanın en hızlı büyüyen ve saygı duyulan yalıtım malzemeleri üreticisinden biridir. Günümüzde, mineral yün üretiminde bir dünya devi haline gelen Knauf, 35’in üzerinde ülkede 30’dan fazla üretim tesisi ile faaliyetini sürdürmektedir. Yapılarda, yangına dayanımı yüksek, termal ve akustik yalıtım sağlayan ürünleri tüketiciye yüksek kalite standartlarında ve çevreye duyarlı üretim koşullarında sunarak büyümesini hızla ivmelendirmektedir. Dünya üzerinde 5.000’in üzerinde çalışanı ile daha verimli bir enerji tüketimi ve sürdürülebilir bir yaşam için, tüm yapılara ve endüstriyel uygulamalara yalıtım çözümleri üretmektedir. 

Knauf Yapıcement

Knauf Satencement

Beyaz EPS

Gri EPS

Detaylı bilgi için tıklayınız...

 

Marshall Mantolama Paketleri ve Özellikleri

EPS Isı Yalıtım Levhası 

Karbonlu EPSIsı Yalıtım Levhası 

Taş Yünü Isı Yalıtım Levhası

Thermo's LY Isı Yalıtım Levha Yapıştırıcısı 

Detaylı bilgi için tıklayınız...

 

Mavi Kale Mantolama Paketleri ve Özellikleri

2004 yılında, XPS malzemelerinin mucidi ve dünya pazar lideri Dow Chemical; ısı yalıtım sistemlerinde uzman Mardav A.Ş. ve yapı kimyasalları ve cephe kaplamaları üretiminde uzman Kalekim A.Ş. ısı yalıtım pazarına hizmet etmek amacıyla güçlerini birleştirmişlerdir. Bu işbirliği, Blue'Safe Mavi Kale Mantolama Sistemleri adı altında pazara sunulmaktadır.

Isı Yalıtım Levhası Shapemate IB 

Yapıştırma Harcı, Kalefiks

Sıva Harcı, Kaleplast

Poliüretan Yapıştırıcı-Insta Stik

Mavi Kale Subasman Profili Profil-S

Detaylı bilgi için tıklayınız...

 

Polisan Mantolama Paketleri ve Özellikleri

Tutkal ve Boya sektörlerinde  yüksek bilinirliğe sahip olan “Polisan” markası, “Poli Vinil Asetat- PVA” ve “Sanayi” kelimelerinden türetilmiştir. 

Bitlis Ailesinin 1920’li yıllarda tekstille başlayan ticari faaliyetleri 1956 yılında kumaş boyama ve dokuma entegre tesisleri olarak faaliyet gösteren Şark Mensucat’ın kuruluşuna kadar mağazacılık kimliğiyle devam etmiştir. Kimya Sanayi’ne girişi ise 1964 yılında emülsiyon reçineleri üretimi yapan Polisan Kimya’nın kuruluşu ile gerçekleşmiştir. 1985 yılında Polisan markası altında boya üretimi başlamış olup aradan geçen 28 yılda büyük aşama kaydedilmiştir.

Exelans Enerji EPS

Exelans Enerji Karbonlu EPS

Exelans Enerji NEO

Exelans Enerji XPS

Exelans Enerji Yapıştırma Harcı

Detaylı bilgi için tıklayınız...

 

Vitra Therm Mantolama Paketleri ve Özellikleri

Yapı Kimyasalları sektörünün  en büyük kapalı alanına sahip olan ve ileri teknolojilerle donatılmış ilk üretim tesisi 1999 yılında Bozüyük'te faaliyete alındı. Aynı yıl içerisinde, VitrAFix markalı ürünler ile iç pazara ilk satışlar gerçekleştirildi.

VitrA Therm, binanızı soğuğa, yağmura, kara, yangına, sese ve yoğun güneş ısısına karşı korur. Özel yalıtım katmanları sayesinde %40 ~ %60 arası yakıt tasarrufu sağlar, çok daha az yakıt masrafıyla, daha sıcak ortamlar yaratır. Her türlü iklimde kusursuz performans gösteren, ısı yalıtım performansı zamanla azalmayan uzun ömürlü, kalıcı çözümdür.

VT TAŞYÜNÜ

VT LAMPDOPOR

VT EPS

VT XPS

VitrA Therm VT 500

Detaylı bilgi için tıklayınız...

 

Wagner Boya Mantolama Paketleri ve Özellikleri

Wabiesilan Silikonlu

Wabiesil Silikonlu

Wabietherm Isı Yalıtım Plakası Yapıştırma Harcı ( 1011 )

Wabietherm Isı Yalıtım Plakası ( EPS, Karbonlu EPS veya Taşyünü )

Plastik / Çelik / Gaz beton Dübel

Wabietherm Isı Yalıtım Plakası Sıva Harcı ( 1010 )

Wabietherm Donatı Filesi

Wabietherm Isı Yalıtım Plakası Sıva Harcı ( 1010 )

Wabiemur Akrilik / Wabiesılan Silikonlu Sıva Astarı

Detaylı bilgi için tıklayınız...

 

Weber Mantolama Paketleri ve Özellikleri

Yapı sektöründeki 112 yıllık deneyiminin yanı sıra, hem dünyada hem de ülkemizde ısı yalıtımın öncülerinden olan Weber, mantolamada da Avrupa lideri konumundadır.

Bu ayrıcalığın verdiği güç ile, dış cephe yalıtımına yönelik sunduğu benzersiz hizmetlerle, yapılar için güvenilir çözümler sunan Weber, geniş yelpazesindeki özel amaçlı ürünlerini, sektöre faydalı ve kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verebilen tek bir sistem içerisinde entegre etmiştir

weber maxitherm mantolama sistemi

Weber Therm EPS

Weber Therm XPS

Weber Therm Taşyünü

Detaylı bilgi için tıklayınız...

 

Listemizde bulamadıklarınızı sol bölümde bulunan ve aynı kategoriye sahip konulara bakabilirsiniz...

 Etiketler: mantolama paketleri yalıtım paketleri paket sistem


MANTOLAMA YAPTIR.COM

Sitemizde bulunan her türlü içeriğin (metin, resim, grafik, ses, animasyon, video vb.) izinsiz kullanımı başta 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu olmak üzere ilgili mevzuata aykırı ve telif hakkı ihlali niteliğinde olup, izinsiz olarak kısmen veya tamamen kopyalanamaz, kullanılamaz, değiştirilemez ve çoğaltılamaz. Bu yasağa uymayanlar hakkında her türlü yasal haklarımızı kullacağımızı bildiririz.


İletişim

iletisim@mantolamayaptir.com

Google+

mantolamayaptir

Twitter

@mantolamayaptir

Facebook

mantolamayaptir