Aerojeller İle Isı Yalıtımı

aerojel

Aerojellerin üretim prosesleri konusunda ortaya çıkışında günümüze büyük gelişmeler gerçekleştirilmiştir. Jeldeki suyun yerini havaya bırakmasıyla ilgili bir dizi polimerizasyon tepkimesi günlerce sürebilmekteyken, bugün bu süreyi sadece birkaç saate indirgeyen yöntemler uygulanmaktadır. Özellikle aerojeller endüstriyel yalıtımda çok önemlidir bunun sebebi, oldukça kırılgan ve rijit yapıdaki aerojeller, ince ve esnek şilteler bünyesine alınmaktadır. Böylece geniş çaplı boru ve tank gibi elemanlara uygulanması çok hızlı ve kolay olmaktadır.

Aerojelli yalıtım şilteleri, geleneksel katı yalıtım malzemelerine nazaran çok daha açık ve nano-gözenekli yapıdadır ve hacimleri yaklaşık %90’ını boşluklar oluşturmaktadır. Isı iletkenlik değerinin oldukça düşük olmasını sağlayan da düzensiz ve dolambaçlı boşluk oranı yüksek, katı oranı düşük olan yapısından kaynaklanmaktadır. Aerojelli yalıtım uygulamaları, enerji tasarrufu yoğuşma ve donma kontrolü, kişisel korunum vb. konuların tümüne birden çözüm getirebilmektedir. Etiketler: aerojeller isı yalıtımı endüstriyel


MANTOLAMA YAPTIR.COM

Sitemizde bulunan her türlü içeriğin (metin, resim, grafik, ses, animasyon, video vb.) izinsiz kullanımı başta 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu olmak üzere ilgili mevzuata aykırı ve telif hakkı ihlali niteliğinde olup, izinsiz olarak kısmen veya tamamen kopyalanamaz, kullanılamaz, değiştirilemez ve çoğaltılamaz. Bu yasağa uymayanlar hakkında her türlü yasal haklarımızı kullacağımızı bildiririz.


İletişim

iletisim@mantolamayaptir.com

Google+

mantolamayaptir

Twitter

@mantolamayaptir

Facebook

mantolamayaptir